UE-ETPO Stüdyoları Açıldı

UE-ETPO Stüdyoları Açıldı

Atılım Üniversitesi ETPO ve Uzaktan Eğitim Koordinatörlüğü ofis yerleşkelerinde kurulan Akıllı Sınıf ve İçerik Geliştirme Stüdyoları 25 Şubat 2014 saat 16:00 ‘da, Mütevelli Heyeti Başkan ve Üyeleri, Rektörümüz, Rektör Yardımcılarımız, Öğretim Elemanlarımız, İdari Yönetici ve Personellerimizin katılımlarıyla yapılan törenle hizmete açıldı.

İçerik Geliştirme Stüdyosu

İçerik Geliştirme Stüdyosunda Greenbox olarak adlandırılan yeşil perde teknolojisi ile sanal stüdyo oluşturma, HD görüntü ve profesyonel ses kaydı, kurgu ve animasyon hizmetlerinin tamamı dünya standartlarında uygulanmakta olup Uzaktan Eğitim Koordinatörlüğümüz Türkiye’deki uzaktan eğitim merkezleri arasında Greenbox teknolojisi ile profesyonel video ders kaydı yapan ilk ve tek uzaktan eğitim merkezi olmuştur.

Uzaktan Eğitim, Mobil Eğitim ve Karma Eğitim disiplinlerinde dünyada yeni trend olan Video Ders uygulamalarının HD kalitesinde prodüksiyonu yapılıp internet bağlantısı olan her türlü cihazdan (laptop, akıllı telefon ve tabletler ve smart tvler) sorunsuz izlenebilmesi sağlanmaktadır.

icerik-gelistirme-studyosu-01 icerik-gelistirme-studyosu-02 icerik-gelistirme-studyosu-03 icerik-gelistirme-studyosu-04

Akıllı Sınıf

Akıllı Sınıfımız, akıllı tahtada yapılan işlemlerin, konuşmacının sesinin ve sınıfın genel görüntüsünün, dünya üzerindeki herhangi bir noktaya internet üzerinden canlı olarak (senkron) aktarılabilmesi sağlanmaktadır. Özellikle problem çözme, sayısal analiz ve grafik sunum gerektiren derslerde tahta da yapılan işlemler HD kalitesinde kaydedilebilmekte ve kaydedilen bu işlemler video derslerin altyapılarında kullanılmaktadır.

Akıllı sınıf 11 kişilik kapasitesi ile hizmet içi eğitim, oryantasyon ve teknoloji desteği gerektiren özel sunumlara da imkan sağlamaktadır.

akilli-sinif-01 akilli-sinif-02

adminUE-ETPO Stüdyoları Açıldı